Úvod » Suroviny na výrobu piva » Chmeľ a korenie » Anglické odrody

Suroviny na výrobu piva / Anglické odrody

Usporiadať podľa 
Výrobca  

Tento chmeľ sa dá použiť ako základný pri výrobe pív typu Porter, Stout, Barleywine, Brown Ale. Vyznačuje sa ovocnými až ľahko parfémovými tónmi. Použitie chmeľu Challenger je možné aj pre tzv. „dry hopping“, teda chmelenie za studena.  Obsah alfa horkých látok 7,5 %. Zber 2019. 100 gramov Vákuovo balené.
naša cena 4,00 €

Challenger 100 g
skladom


Anglický aromatický chmeľ s miernym pikantným charakterom sa používa do pív typu ALE a STOUT. Je tiež veľmi vhodný na chmelenie za studena pri pivách IPA a BITTER. Granule 90. Obsah alfa horkých látok 3,42 %.Zber: 2018 100 gramov Vákuovo balené.
naša cena 5,20 €

Fuggle 100 g
skladom


Patrí k známym tradičným anglickým aromatickým odrodám. Aróma je korenitá, medová, zemitá. Používa se predovšetkým do anglických a belgických pív typu Ale. Doporučené použitie: tretie a suché chmelenie Obsah alfa horkých kyselín 4,70 %. Zber: 2019 100 gramov Vákuovo balené.
naša cena 4,20 €

East Kent Goldings 100 g
skladom


Výrazná aromatická odroda "amerického typu". Má pôvod vo Veľkej Británii, kde bola vyšľachtená krížením v roku 1927. Bramling Cross je univerzál, ktorý je možné použiť na všetky druhy chmelenia. Má dostatočné množstvo alfa kyselín na použitie pri prvom chmelení. Veľmi príjemnú a dostatečne výraznú arómu na druhé a tretie chmelenie, alebo chmelenie za studena. V chuti a vôni nájdeme ľahké stopy
naša cena 4,00 €

Bramling Cross 100 g
skladom