Úvod » Suroviny na výrobu piva » Kvasnice » Kvasnice na vrchné kvasenie

Suroviny na výrobu piva / Kvasnice na vrchné kvasenie

Usporiadať podľa 
Výrobca  

Kvasnice veľmi vhodné do pšeničných pív, ktorým dodá typickú chuť a arómu. Sú určené na vrchné kvasenie. Doporučená kvasná teplota 18 - 23°C. Obsah sáčku 12 gramov vystačí pre zakvasenie 20 litrov mladiny.
naša cena 3,40 €

Kvasnice Brewferm Blanche
skladom


Veľmi obľúbené kvasnice určené na vrchné kvasenie. Po dokvasení utvoria na dne gelovitú vrstvu a tým nedochádza k rozvíreniu kvasníc. Minimálna - maximálna teplota pri ktorej je možné kvasiť: 16 - 24°C Doporučená teplota kvasenia: 18 - 20°C Obsah sáčku 6 gramov vystačí na zakvasenie 20 - 30 litrov mladiny.
naša cena 2,80 €

Kvasnice Premium Gold
skladom


V Anglicku veľmi obľúbené sušené univerzálne kvasnice. Majú neutrálnu chuť a dobre sedimentujú. Pri ich použití vynikne chuť sladu a chmeľu. Sú vhodné i do ležiackych typov pív a pív s vyšším obsahom alkoholu. Sú určené na vrchné kvasenie.Postup prípravy kvasníc:Obsah sáčku vysypte na povrch jedného dcl prevarenej vody s teplotou 30-35°C. Nemiešajte!Po 15-tich minútach zamiešajte. Schlaďte v
naša cena 3,70 €

Kvasnice Lallemand Nottingham
skladom


Tieto sušené kvasnice pochádzajú pôvodne z Anglicka a sú vhodné do pív typu Porter, Ale a Stout. Postup prípravy kvasníc: Obsah sáčku vysypte na povrch jedného dcl prevarenej vody s teplotou 30-35°C. Nemiešajte! Po 15-tich minútach zamiešajte. Schlaďte v krokoch po 5-tich minútach o 10°C na kvasnú teplotu mladiny. Tepelný šok vyšší ako 10°C môže viesť k zmutovaniu kvasníc, k zlému priebehu
naša cena 4,00 €

Kvasnice Lallemand Windsor Ale Yeast
skladom


Sušené kvasnice určené na kvasenie sladkých ciderov.   Obsah vrecka 11 g vystačí na 20 - 25 litrov.   Teplota kvasenia 20 - 25°C.
naša cena 1,70 €

Kvasnice na sladký Cider
skladom


Sušené kvasnice na kvasenie stredne suchých ciderov s malým množstvom umelého sladidla. Obsah vrecka 10 g vystačí na 20 - 25 litrov. Teplota kvasenia 20 - 25°C.
naša cena 1,70 €

Kvasnice Cider na stredne suchý Cider
skladom


Tieto vysoko kvalitné sušené kvasnice s nízkou sedimentáciou sú určené pre pivá belgického typu. Postup prípravy kvasníc: Obsah sáčku vysypte na povrch jedného dcl prevarenej vody s teplotou 30-35°C. Nemiešajte! Po 15-tich minútach zamiešajte. Schlaďte postupne po 5-tich minútach o 10°C na kvasnú teplotu mladiny. Tepelný šok vyšší ako 10°C môže viesť k zmutovaniu kvasníc, k zlému priebehu
naša cena 4,00 €

Kvasnice Lallemand Belle Saison
skladom


Sušené kvasnice na vrchné kvasenie dobre známeho anglického kmeňa, známe pre svoje rýchle kvasenie a rýchle urovnanie chute s nízkym diacetylom. Používané najmä v USA na výrobu širokej škály pív typu Ale. Teplota kvasenia: 15 - 24°C Obsah sáčku 11,5 gramov vystačí na zakvasenie 20 - 30 litrov mladiny.
naša cena 3,10 €

Kvasnice Safale US-05
skladom


Kvasnice pochádzajúce zo západného pobrežia USA, ktoré používa množstvo komerčných pivovarov na výrobu rôznych typov piva. Majú neutrálnu chuť a nechajú tak dobre vyniknúť charakter sladu a chmeľu. Obsah vrecka 11g na zakvasenie až 23 litrov mladiny. Doporučená teplota kvasenia 17 - 22°C. Postup prípravy kvasníc: Obsah sáčku vysypte na povrch jedného dcl prevarenej vody s teplotou 30-35°C.
naša cena 4,00 €

Kvasnice Lallemand BRY 97
skladom


Veľmi známe anglické kvasnice pre typy piva ALE. Vyznačujú sa rýchlou fermentáciou a výbornou sedimentáciou, čo značne uľahčuje stáčanie. Teplota kvasenia: 15 - 24 °C Dávkovanie: 11,5 g na 20 - 30 l mladiny Obsah balenia: 11,5 g
naša cena 2,90 €

Kvasnice Safale S-04
skladom


Štandardné kvasnice na kvasenie v rozmedzí teplôt 18 - 24°C. Na zakvasenie až 25 litrov mladiny.Obsah balenia: 6 gramov
naša cena 1,50 €

Kvasnice Bulldog Ale 6 g
skladom u dodávateľa


Pomocou týchto kvasiniek môžete vytvoriť mimoriadne chutné a osviežujúce pivá typu cider. Sú schopné fermentovať v náročných podmienkach a v širokom rozsahu teplôt. Vyznačujú sa rýchlou fermentáciou a výbornou sedimentáciou, čo značne uľahčuje stáčanie. Teplota kvasenia: 18 - 24 °C Dávkovanie: 10 g na 23 l mladiny Obsah balenia: 10 g Skladovať v chlade.
naša cena 2,50 €

M02 Cider Yeast by Mangrove Jack's
skladom


Špičkové kvasinky na pšeničné pivá typu Weizen, Hefeweizen, Kristal Weizen, Dunkel Weizen, Belgian Wit a ďalšie. Produkujú pivo s hodvábnym pocitom v ústach s banánovou a vanilkovou príchuťou. Malá miera flokulácie - sedimentácie je ideálna na výrobu "zakalených" pív. Teplota kvasenia: 18 - 30 °C Dávkovanie: 10 g na 23 l mladiny Obsah balenia: 10 g Skladovať v chlade.
naša cena 3,50 €

M20 Bavarian Wheat Yeast by Mangrove Jack's
skladom


Tradičné kvasnice na vrchné kvasenie, ktoré majú dobre vyvážené ovocné estery. Zanechávajú trochu sladkosti a majú mierne potlačený ovocný charakter, typický pre pšeničné pivá. Nie sú vhodné na pivá s vyšším obsahom alkoholu. Pre pivá typu: Witbier, Grand Cru, Korenisté Ale a ďalšie špeciálne pivá Teplota kvasenia: 18 - 25 °C Dávkovanie: 10 g na 23 l mladiny Obsah balenia: 10 g Skladovať v
naša cena 3,50 €

M21 Begian Wit by Mangrove Jack´s
skladom


S týmito kvasnicami s korenistým a fenolickým charakterom vyrobíte vynikajúce pivo podobné tým najlepším z belgických kláštorných pivovarov. Kvôli vysokej tolerancii alkoholu sú vhodné na širokú škálu svetlých ako aj tmavých belgických Ale. Flokulácia - stredná Teplota kvasenia: 18 - 28 °C Dávkovanie: 10 g na 23 l mladiny Obsah balenia: 10 g Skladovať v chlade.  
naša cena 3,40 €

M41 Belgian Ale Yeast by Mangrove Jack´s
skladom


V porovnaní s kvasnicami M41 Belgian Ale, tieto kvasnice sú so strednou toleranciou alkoholu, s nižšími fenolmi, sú výnimočne ovocné, s vysokým komplexom esterov. Flokulácia - vysoká Teplota kvasenia: 18 - 25°C Dávkovanie: 10 g na 23 l mladiny Obsah balenia: 10 g Skladovať v chlade.
naša cena 3,10 €

M47 Belgian Abbey Yeast by Mangrove Jack´s
skladom


Tieto kvasinky poskytujú fantastický komplex korenín, ovocných esterov, fenolov a alkoholu. Tiež tolerujú vysoký obsah alkoholu, čím sú ideálne na výrobu širokej škály belgických typov pív. Sú vhodné najmä na pivá typu Belgian Tripel a trapistické pivá. Flokulácia - stredná Teplota kvasenia: 18 - 28°C Dávkovanie: 10 g na 23 l mladiny Obsah balenia: 10 g Skladovať v chlade.  
naša cena 3,50 €

M31 Belgian Tripel Yeast by Mangrove Jack´s
skladom u dodávateľa


Kvalitné kvasinky na vrchné kvasenie vhodné na mnohé typy pív, ako aj silnejšie pivá. Produkujú počas kvasenia neutrálnu príchuť, teda nepotláčajú chuť sladu a chmeľu. Vhodné na pivá typu: IPA, Porter, Russian Imperial Stout a ďalšie. Vyznačujú sa rýchlou fermentáciou a výbornou sedimentáciou, čo značne uľahčuje stáčanie. Teplota kvasenia: 16 - 22 °C Dávkovanie: 10 g na 23 l mladiny Obsah balenia:
naša cena 3,30 €

M42 New World Strong Ale by Mangrove Jack´s
skladom


Kvalitné kvasinky na americké typy pív. Kvasinky vytvárajú vynimočnú čistú chuť, ktorá vám umožní zvýrazniť chmeľovú arómu. Vhodné sú na pivá typu american style pale ale, american double IPA, american style imperial stout, ... Vyznačujú sa rýchlou fermentáciou a výbornou sedimentáciou, čo značne uľahčuje stáčanie. Teplota kvasenia: 18 - 23 °C Dávkovanie: 10 g na 23 l mladiny Obsah balenia: 10 g
naša cena 3,20 €

M44 US West Coast by Mangrove Jack´s
skladom


Unikátne kvasnice na pivá typu lager, ktoré sú schopné kvasiť pri izbovej teplote. Tieto kvasnice nedávajú pivu nežiadúce príchute a tiež nie je potrebné predĺžené ležanie piva ako je tomu pri spodne kvasených pivách. Flokulácia - vysoká Teplota kvasenia: 18 - 20 °C Dávkovanie: 10 g na 23 l mladiny Obsah balenia: 10 g Skladovať v chlade.
naša cena 3,70 €

M54 Californian Lager Yeast by Mangrove Jack's
skladom


Výnimočné kvasinky French Saison na vrchné kvasenie ideálne na na pivá typu Saison a farmárske pivá s korenistým a ovocným tónom do 14% ABV. Teplota kvasenia: 26 - 32 °C Dávkovanie: 10 g na 23 l mladiny Obsah balenia: 10 g Skladovať v chlade.
naša cena 3,90 €

M29 French Saison by Mangrove Jack´s
skladom


Kvasnice na vrchné kvasenie vhodné na rôzne typy pív. Tento kmeň kvasníc vytvára jemné ovocné estery a pomáha vyniknúť sladový charakter. Pre pivá typu: anglické a americké Pale Ale, Extra Špeciál Bitter, Golden Ale a rôzne iné. Teplota kvasenia: 18 - 23 °C Dávkovanie: 10 g na 23 l mladiny Obsah balenia: 10 g Skladovať v chlade.  
naša cena 2,90 €

M36 Liberty Bell by Mangrove Jack´s
skladom