Úvod » Suroviny na výrobu piva » Chmeľ a korenie » Novozéladské odrody

Novozéladské odrody

Usporiadať podľa 
Výrobca  

Nelson Sauvin, dostal meno podľa hrozna Sauvignon Blanc. Je to odroda chmeľu vypestovaná s vyvinutá na Novom Zélande. Má silnú ovocnú chuť a vôňu, ktorá pripomína biele víno, alebo naprešované čerstvého hrozno alebo egreše. Výborný na chmeľovar na dodanie horkosti vďaka vyššiemu obsahu horkých kyselín a rovnako tak kvôli jedinečnej aróme na záver chmeľovaru a všetky formy studeného chmelenia.
naša cena 9,00 €

Nelson Sauvin 100 g
skladom


Odroda Motueka je krížencom z dvoch tretín novozélandských odrôd a z jednej žateckého červeňáku. Podarilo sa tak vyšľachtiť chmeľ so stredným obsahom horkých látok, ktorý na jednej strane zdedil príjemnú horkosť a na strane druhej krásne výraznú arómu. V chuti a vôni cítiť citrusy (najmä limetku), tropické ovocie, ktoré dopĺňajú kvetinové tóny. Toto sú vlastnosti, ktoré Motueku radia aj v
naša cena 4,50 €

Motueka 50 g
skladom


Rakau je novozélandská  aromaticko-horká odroda chmeľu. Aróma: svieža ovocná a prevahou marhule, tóny pínie Doporučené použitie a chmelenie:  všetky formy chmelenia Obsah alfa horkých kyselín: 8,7 % Zber: 2020 Obsah: 50 gramov Vákuovo balené.
naša cena 4,00 €

Rakau 50 g
skladom