O NÁS
Pivovar všetci poznáme ako veľkú priemyselnú stavbu,

súčasťou ktorej je niekoľko budov a pritom pivo sa varilo už od staroveku a to v obyčajných kuchyniach.

Na svete je okolo 500 druhov piva, ale u nás sa až na malé výnimky všade varí iba jeden – spodne kvasené pivo plzeňského typu. Niektoré majú svoj osobitý charakter, niektoré sa od seba dajú rozoznať iba podľa etikety, ale stále je to ten istý typ piva.

Každý, kto niekedy ochutnal domácu klobásku, slivovicu, či chlieb z domácej pekárne vie, aký je rozdiel medzi produktmi z priemyselnej výroby a doma vyrobenými špecialitkami.

Preto som začal s domácou výrobou piva a keďže to mne, mojim priateľom a – ku podivu – aj mojej manželke chutilo, rozhodol som sa tento spôsob domácej výroby piva v domácich podmienkach podporiť touto stránkou.

Môžete tu kúpiť mikropivovary, aj mladinové koncentráty svetových výrobcov. Môžete tak ochutnať viac ak 100 druhov pív! V ponuke je tiež ďalšie príslušenstvo potrebné na výrobu piva a jeho konzumáciu.

Takto si teraz každý môžet vyrobiť svoje vlastné pivo s chuťou podľa vlastných predstáv. Môžete ochutnať napríklad pšeničné pivo, tmavý a horký Stout, alebo si uvariť svoj vlastní svetlý ležiak. Vyzerá to veľmi jednoducho, a začať s domácou výrobou piva naozaj  nie je zložité.

Celý postup výroby piva  z koncentrátov je na rozdiel od klasickej výroby z jačmenného sladu veľmi ľahký a zvládne ho určite každý. Existuje mnoho druhov mladinových koncentrátov od rôznych výrobcov. Stretnete sa s koncentrátmi, z ktorých sa dá bez námahy a pivovarnických znalostí vyrobiť napríklad pivo typu ležiak, plzeňské, pšeničné, stout, bitter, ale, draught... Jednoducho povedané, k mladinovému koncentrátu stačí pridať vodu a kvasnice. Zamiešať, nechať vykvasiť a stočiť do fliaš. S trochou trpezlivosti čakať pár dní až týždňov a na záver - ochutnanie svojho piva!

Skúsenejší domáci sládkovia si môžu pivo pripraviť zo sladových výťažkov a chmeľu a pre tých čo si chcú doma vyrobiť pivo úplne od začiaku zo sladu a chmeľu a nebyť obmedzovaní ponukou polotovarov, je to možnosť skúsiť variť v reálnom malom pivovare, čo je zariadenie odlišujúce sa od priemyselných pivovarov iba veľkosťou.

Keďže sa veľa domácich sládkov rozhodlo otvoriť si vlastný reštauračný pivovar, stali sme sa dovozcom českých malých reštauračných pivovarov za bezkonkurenčné ceny. Naše reštauračné pivovary sú variabilné a je ich možné aj dodatočne rozširovať ako skladačku.

 

A preto - hor sa do varenia piva :-)

Tomáš Harman