Úvod »Pivotéka»BELGICKÉ ALE » Abbey dubbel

Abbey dubbel

Ale vychádzajúci z belgických kláštorných pivovarníckych tradícií siahajúcich do stredoveku. V súčasnosti sú okrem niekoľkých autentických trapistických pivovarov (skutočných belgických kláštorov) vyrábané aj v komerčných pivovaroch pod licenciou. Abbey Dubbel má tmavo jantárovú až hnedú farbu a dlhotrvajúcu plnú penu. Má často nižší stupeň horkosti a prevládajú v ňom sladové chute tmavého a suchého ovocia, čokolády, orieškov a karamelu. Typická je aj kvasinková aróma a chuť spolu so stopami ovocných esterov a korenistými príchuťami vznikajúcimi pri fermentácii. Pri výrobe sa bežne používa dosladzovanie cukrom, podobne ako pri iných belgických pivách typu ale. Spája niektoré príklady tmavých belgických ale a silných ale v sladovej chuti, komplexnosti a intenzite alkoholu.

Usporiadať podľa 
Výrobca  

Trapista medenej farby s ľahkou ovocnou arómou s nádychom marhule a čiernych ríbezlí. V chuti sú ovocné stopy, ktoré vyvažuje príjemná horkosť a suché korenisté zakončenie. Opátstvo Abbaye de Notre Dame de Scourmont bolo založené v roku 1850. V roku 1862 bol otvorený pivovar, ktorý poskytoval mníchom obživu a prinášal opátstvu finančné príjmy. Od roku 1925 sa začali komerčne predávať pivá Chimay.
naša cena 2,90 €

Chimay Rouge/Bruin
skladom


Trapistické pivo so zahmlenou, sýtou, tmavou farbou s nádychom do jantárova. Po naliatí vytvára veľkú a penivú svetlohnedú čapicu, ktorá dlho vydrží a na pohári vytvára bohaté krajkové obrazce. Pivo má dobré nasýtenie oxidom uhličitým, ktorý vytvára množstvo malých bubliniek stúpajúcich na povrch. Spočiatku je cítiť sladkú sladovú a kvasinkovú arómu, potom silnú prítomnosť chmelu. Postupne
naša cena 2,60 €

Westmalle Dubbel
skladom